Ogólnopolski Dzień Tornistra

Opublikowano dnia 01-10-2020 23:00

W trosce o zdrowie i prawidłową postawę uczniów w 2018r. ówczesna Minister Edukacji Narodowej pani Anna Zalewska ogłosiła dzień 1 października Ogólnopolskim Dniem Tornistra. Nasza szkoła wzorem poprzednich lat ponownie przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji, której podstawowym aspektem jest przede wszystkim profilaktyka wad postawy i skrzywień kręgosłupa u dzieci i młodzieży. Tego roku w ramach działań Ogólnopolskiego Dnia Tornistra Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Tucholi zaproponowała między innymi, aby uczniowie przyozdobili w dowolny sposób swoje tornistry i plecaki. Ponadto w holu szkoły została zawieszona gazetka tematyczna. Efektem pracy uczniów były kolorowe tornistry i plecaki, które przykuwały wzrok , wywołując wśród wszystkich radość i zachwyt. W ramach powyższych działań nasza szkoła zorganizowała konkurs na najładniejszy plecak z klas I - VIII. Konisja w składzie: pani Ludwika Gatz, pani Patrycja Dąbrowska i pani Dagmara Wasielewska wyłoniła najciekawiej przyozdobione tornistry i plecaki. Oto zwycęzcy konkursu:

• klasa 0 - Michalina Andrearczyk
  • klasa I - Maksymilian Metza
  • klasa II - Dominik Mońka
  • klasa III - Julia Andrearczyk
  • klasa IV - Tymoteusz Marcinek
  • klasa V - Paweł Chabowski
  • klasa VI - Amelia Grzonka
  • klasa VII - Bartosz Andrearczyk

Na zwycięzców czekały nagrody rzeczowe. Gratulujemy i życzymy powodzenia!