Nowi czytelnicy biblioteki szkolnej

Opublikowano dnia 10-02-2022 18:00

Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej, to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego pierwszoklasisty. Zaraz na początku pierwszej wizyty w bibliotece szkolnej pierwszoklasiści zostali zapoznani z jej regulaminem. Dzieci wysłuchały również próśb wszystkich książek. Teraz już wiedzą w jaki sposób należy troszczyć się o wypożyczoną książkę. Po takim wprowadzeniu, uczniowie klasy pierwszej w skupieniu i z powagą uroczyście przyrzekli, że będą kochać książki i szanować je, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Na koniec każdy uczeń jako pełnoprawny czytelnik biblioteki szkolnej miał możliwość wypożyczenia książki do domu. W tym wyjątkowym dniu pierwszoklasiści otrzymali również rzeczową niespodziankę, która została podarowana przez rodziców ucznia klasy I, za co serdecznie dziękujemy! Wszystkim nowym czytelnikom życzymy miłej lektury.