Nowi czytelnicy...

Opublikowano dnia 21-02-2023 14:50

,,My uczniowie pierwszej klasy, uroczyście przyrzekamy, że będziemy książki kochać, krzywdy zrobić im nie damy. Wskazówek i rad książek będziemy słuchać z uwagą. Obowiązki czytelnika traktować z wielką powagą! Przyrzekamy!”

21 lutego, w Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego, uczniowie klasy I złożyli uroczystą przysięgę i zostali oficjalnie przyjęci do grana czytelników biblioteki szkolnej. Uroczystość poprowadziły królowe biblioteki – książki. W te role wcieliły się uczennice klasy V. Książki przypomniały dzieciom jak powinny być traktowane, czego nie lubią, co im sprawia największą przyjemność. Zaproponowały nowym czytelnikom swoją przyjaźń i mnóstwo przygód. W odpowiedzi na tę propozycję uczniowie klasy I, z wielkim entuzjazmem, odwiedzili szkolną bibliotekę i wypożyczyli pierwsze książki. Mamy nadzieję, że to przyjaźń na całe życie!

Katarzyna Grzonka i Celina Schiller