Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej - więcej niż lekcja, więcej niż kino

Opublikowano dnia 12-10-2021 18:30

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty to organizacja pozarządowa, której członkowie dostrzegają wartość i potencjał sztuki filmowej. Powyższe stowarzyszenie przedstawiło przedszkolom i szkołom ogólnopolski program na rok szkolny 2021/2022 - Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Głównym celem programu jest upowszechnianie wyżej wspomnianej, ambitnej sztuki filmowej spoza głównego nurtu. Nasza szkoła dołączyła do programu i już dzisiaj 12 października 2021r. uczniowie klasy I, IV i VI udali się do GOK w Śliwicach na pierwszą projekcje filmów. W programie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej znajdują się filmy dostosowane do wieku dzieci i młodzieży. I tak klasa I obejrzała film animowany pt. "Jakub, Mimmi i gadajace psy", w którym poruszany jest problem walki z ludźmi, brutalnie ingerującymi w środowisko naturalne. Ponadto w filmie wyłania się również wątek przyjaźni głównego bohatera Jakuba z gadającym psem. Natomiast uczniowie klasy IV i VI obejrzeli film pt. "Cały świat Romy", poruszający temat dobrych relacji międzypokoleniowych. W filmie wyłania się wątek poruszający temat bardzo dobrych kontaktów wnuczki z babcią, dotknietą demencją starczą. Czekamy na kolejne seanse filmowe, które stwarzają wspaniałą okazję do rozwijania kompetencji społecznych, a także rozwijania kompetencji emocjonalnych, niezwykle ważnych i bezcennych dla dzieci i młodzieży.