Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy - wycieczka dla uczniów klas I - V

Opublikowano dnia 11-10-2018 00:49

Dnia 10 października 2018r. klasy I – V brały udział w wycieczce do Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy. W muzeum nasi wychowankowie oglądali zabytki związane z historią wojsk lądowych poczynając od średniowiecza, przez wojny XVII wieku, powstania narodowe, walki o granice w latach1918 – 1921, II wojnę światową, po udział żołnierzy polskich w misjach pokojowych na całym świecie. Uczniowie również obejrzeli eksponaty z pól bitewnych, na których przelewała się krew naszych rodaków. Po wysłuchaniu ciekawych informacjii przekazawanych przez przewodnika nasi wychowankowie udali się do sklepiku po to, aby zakupić pamiątki.  Po czym wszyscy wyszli na zewnątrz budynku MWL, gdzie znajdował się ciężki sprzęt wojskowy, który zrobił na dzieciach ogromne wrażenie. Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć wszyscy udali się do autokaru, którym szczęsliwie powróciliśmy do szkoły. Miniony dzień zapewne zapadnie w pamięci wielu uczniów i możemy go zaliczyć  do udanych;-)