Mobilne Laboratoria Przyszłości

Opublikowano dnia 18-01-2023 18:30

Sprzęt z projektu ,,Laboratoria Przyszłości" udało się skompletować już w styczniu 2022 roku. Otrzymaliśmy wówczas 30 tysięcy złotych na zakup wyposażenia podstawowego, w skład którego wchodzą m.in. drukarka 3D, mikrokontrolery oraz aparat cyfrowy. Od września 2022 roku mamy obowiązek korzystania z wyżej wymienionego sprzętu oraz dokumentowania naszych postepów i poczynań. Koordynatorem szkolnym jest Pani Patrycja Dąbrowska, która na bieżąco śledzi nowinki związane z projektem, dlatego też zgłosiła szkołę do ,,Mobilnych Laboratoriów Przyszłości". Jest to akcja warsztatów objazdowych, dedykowanych dla klas IV- VI. Na każde województwo w Polsce przypada jeden zespół edukatorów, którzy prowadzą lekcje pokazowe korzystając z nowoczesnego sprzętu m.in. gogli wirtualnej rzeczywistości (VR). Dzięki współpracy ze Szkołą Podstawową w Śliwicach 18 stycznia udało się zorganizować warsztaty w sumie dla ośmiu klas. Grupa uczniów z naszej szkoły wyjechała pod opieką Pani Patrycji, Pani Dagmary oraz Pana Romana. Uważamy ten czas za dobrze wykorzystany.

Starajmy się kompetentnie podchodzić do nowych technologii. Naszym zadaniem jest przygotowanie uczniów do pracy na nowoczesnym rynku. Wyrównujmy im szanse.

Patrycja Dąbrowska - szkolny koordynator projektu ,, #Laboratoria Przyszłości ".