MISTRZ RACHUNKU - szkolny konkurs matematyczny

Opublikowano dnia 18-06-2019 22:36

Na początku roku szkolnego 2018/2019 pani Dorota Kołtonowska ogłosiła konkurs matematyczny dla klas II – VIII. W I etapie konkursu od października 2018r. do maja 2019r. wszyscy uczniowie z klas II – VIII systematycznie pisali karkówki, w których ujęte były działania dodawania i odejmowania, mnożenia i dzielenia w zakresie 100. Do II etapu konkursu zakwalifikować się mogło tylko troje najlepszych uczniów z każdej klasy (II – VIII). Wyłonieni uczniowie przystąpili do testu matematycznego, w którym ponownie musieli obliczyć kolejne działania matematyczne. Po ich rozwiązaniu wyłonili się mistrzowie w poszczególnych kategoriach wiekowych. W kategorii klas II – III Mistrzem Rachunku został – Filip Belt uczeń klasy III. W kategorii klas IV – VI Mistrzem Rachunku został Artur Belt z klasy VI. W kategorii klas VII – VIII Mistrzem Rachunku została Magdalena Wilkowska uczennica klasy VIII. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.