Mikołaju, Mikołaju...

Opublikowano dnia 06-12-2022 16:05

Dnia 6 grudnia uczniowie naszej szkoły brali udział w mikołajkowych zabawach.

Z samego rana odbyło się rozstrzygnięcie loterii fantowej. Wśród dzieci było wielu szczęśliwców z głównymi nagrodami oraz uczniów z nagrodami pocieszenia. Wszystkim towarzyszyło wiele emocji i frajdy. Wręcz wstrzymywaliśmy oddech podczas losowania nagród, których było naprawdę sporo, bo aż 70. Należały do nich tapicerowane pufy, vouchery na sesję zdjęciową, usługi fryzjerskie i pyszne jedzonko, piłki nożne Adidas, świąteczne koce i kubki, wiele książek i gier, kosmetyki, pluszaki oraz inne gadżety.

Nie udałoby się nam zorganizować tej loterii gdyby nie pomoc naszych darczyńców, wśród których: Firma „Urbaniak-Meble”, „Pro-Socjal” Studio Fotograficzne Teresa Rytlewska, Food truck „Fryta, Buła i Spóła”, Salon fryzjerski „Ewa” Ewa Węsierska, Firma budowlana „J.G. Węsierscy”, Urząd Gminy Śliwice oraz nauczyciele ofiarujący fanty. Z całego serca Wam dziękujemy!

To była nasza wspólna akcja. Dzięki zebranym fantom i zakupionym przez uczniów losom udało nam się zebrać kwotę 1400 zł, którą przekażemy fundacji „Dzieci Dzieciom”. Pieniądze te trafią do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. W dalszej części mikołajkowego dnia czekało na uczniów klas „0”- IV przedstawienie pt. „Na tropie Świętego Mikołaja” przygotowane przez uczniów klasy II i wychowawcę Annę Karnowską. Wprowadziło ono nas w świąteczny nastrój i pozwoliło wytropić Świętego, który jak co roku nie zapomniał o uczniach naszej szkoły i odwiedził nas ze słodkimi prezentami. Ponadto uczniowie wraz z nauczycielami odtańczyli mikołajkową zumbę i wzięli udział w muzycznych konkursach.

Było magicznie i wesoło!