"Mikołajkowa przemiana" spektakl muzyczny w wykonaniu rodziców uczniów klas 0 - IV

Opublikowano dnia 10-12-2019 22:08

Tradycyjnie w naszej szkole celebrowanie dnia ku czci świętego Mikołaja, biskupa Miry odbywało się w szczególny sposób. Przygotowania do tego święta rozpoczęły się już kilka tygodni wcześniej. Rodzice uczniów klas 0 – IV spotykali się systematycznie po to, aby dzień św. Mikołaja był magiczny i wyjątkowy. I tak też się stało. Dnia 6 grudnia 2019r. rodzice zaprezentowali przed naszą najmłodszą publicznością spektakl pt. „Mikołajkowa przemiana”. Spektakl opowiadał historię pewnego chłopca o imieniu Staś. Główny bohater nie zawsze bywał grzeczny. Co więcej, był on wielkim egoistą, któremu brakowało empatii. Pewnego dnia, tuż przed mikołajkami Stasiu postanowił napisać list do Mikołaja. W liście chłopiec zażądał wielu zbędnych rzeczy. Po spisaniu listu okazało się, że chłopiec zgubił mamę. Od tej chwili rozpoczął poszukiwania. Po drodze spotykał przeróżne postacie, m. in. baletnicę, anioła, czarownicę, które szukały swoich atrybutów. Baletnica szukała swojej baletki, anioł swojego skrzydełka, a czarownica magicznej kuli. Stasiu w trakcie wyczerpujących poszukiwań i słuchaniu marzeń napotkanych postaci zaczął dostrzegać ich uczucia i emocje. Od tej chwili słuchał głosu swego odmienionego serca. Postanowił zmienić treść listu do św. Mikołaja i poprosił w nim o rzeczy, których potrzebowali napotkani bohaterowie. Po przemianie chłopca przybył Mikołaj z prezentami. Dla anioła miał skrzydełka, dla tancerki miał baletkę, dla czarownicy magiczną kulę. Cała historia zakończyła się bardzo dobrze dzięki ogromnej przemianie Stasia. Po przybyciu Mikołaja nasze spotkanie jeszcze nie dobiegło końca, ponieważ św. Mikołaj przywiózł również upominki dla wszystkich zgromadzonych dzieci. Jednak nasz gość zanim rozdał prezenty miał szczególne życzenie. Zapragnął usłyszeć piosenkę oraz zobaczyć taniec w wykonaniu dzieci z klas 0 – IV. Nasi uczniowie spełnili marzenie Mikołaja i dzięki temu otrzymali słodkie upominki. Na koniec spotkania odbyła się sesja zdjęciowa z udziałem św. Mikołaja. Wszystkim rodzicom biorącym udział w przygotowaniach do Mikołajek serdecznie DZIĘKUJEMY. A teraz pora na przedstawienie wszystkich naszych zasłużonych aktorów. I tak w roli głównej wystąpiła pani Daria Procek, która odegrała rolę Stasia. Anioła – pani Katarzyna Grzonka, baletnicę – pani Mirosława Witkowska, czarownicę - pani Magdalena Gaca, dobrą wróżkę - pani Barbara Welzant, indiankę– pani Sylwia Kożuch, Kopciuszka – pani Dagmara Wasielewska, krasnoludki – pani Mariola Belt, Dorota Jereczek, Aleksandra Piotrowska, Natalia Stopa, mamę – pani Małgorzata Andrearczyk, Mikołaja – pani Mariola Belt, pirata – pani Agnieszka Łepak, Śnieżkę– pani Patrycja Dąbrowska.