Opublikowano dnia 06-12-2016 20:00

Mikołaj to taki święty, co dzieciom przynosi prezenty. Przychodzi do nas nocą, gdy na niebie gwiazdki migocą. Ma brodę siwą i wąs kręcony, Gruby brzuszek i płaszczyk czerwony. 6 grudnia, jak co roku w naszej szkole zrobiło się bardzo czerwono. Wszyscy przyszli w ubraniach tego koloru, żeby uczcić imieniny Mikołaja. Dzieci założyły również mikołajkowe czapki. Po obiedzie zebraliśmy się na sali gimnastycznej. Najpierw obejrzeliśmy spektakl kabaretowy pt. „Zimowy żart z Mikołajem” w wykonaniu kabaretu „Trójka” z Bydgoszczy. Było mnóstwo śmiechu i wspólnej zabawy. Na zakończenie św. Mikołaj poczęstował wszystkich zebranych cukierkami zakupionymi z funduszy Rady Rodziców. Następnie SU wraz z opiekunem – p. Jolantą Bukowską i we współpracy z p. Ewą Ziemann przeprowadził kilka przygotowanych wcześniej zabaw. Uczniowie zapoznali również zebranych z historią obchodów mikołajek. Na pożegnanie każde dziecko otrzymało czekoladę ufundowaną przez Radę Sołecką z Lińska oraz słodki batonik podarowany przez restaurację „Olimpia” ze Śliwic. Wszystkim sponsorom bardzo serdecznie dziękujemy.