Opublikowano dnia 08-12-2014 23:49

Pada śnieg, pada śnieg, biało dookoła. Przysypane łąki, lasy, przedszkole i szkoła. Trzeszczy mróz, gwiżdże wiatr, zimno dziś na dworze, tylko w dali słychać sanie któż to jechać może? To Święty Mikołaj dziś odwiedzi nas, przywiezie prezenty w ten zimowy czas. Dzisiaj, tj. 5 grudnia 2014r. z okazji mikołajek wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami zebrali się na sali gimnastycznej. Tam czekały na nich różnorodne zadania przygotowane przez Samorząd Uczniowski. Wszystkie dzieci miały okazję wykazać się pomysłowością, sprawnością i wiedzą. Czas, w którym uczniowie wykonywali zadania umilały piosenki o Mikołaju śpiewane przez dziewczęta z Samorządu oraz z klasy V. Na zakończenie odwiedził nas Święty Mikołaj. Każde dziecko otrzymało słodki upominek. Po południu do naszej szkoły przybyły najmłodsze dzieci z Lińska i okolicznych miejscowości, aby poznać Krainę Świętego Mikołaja. Goście podzieleni zostali na grupy i wykonywali różnorodne zadania znajdujące się w kopertach od Mikołaja. W przerwach można było udać się do mroźnej sali, gdzie Dziadek Mróz i Pani Zima przepowiadali dzieciom, co je czeka w najbliższej przyszłości. Na zakończenie Dziadek Mróz wręczył wszystkim dzieciom słodkie upominki. Nad prawidłowym przebiegiem imprezy czuwała pani Małgosia Nowak, która przygotowała wszystkie konkursy i zadania.