Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Przemocy i Nękania w szkole

Opublikowano dnia 04-11-2021 22:00

W listopadzie 2019r. na 40. Sesji Konferencji Generalnej UNESCO, został poparty Dzień Przeciwdziałania Przemocy i Nękania w szkole ( w tym, również cybernękania). Ustalono wówczas, że obchody tego dnia odbywać się będą co roku, w pierwszy czwartek listopada. Wszelkiego rodzaju formy przemocy wobec dzieci i młodzieży stanowią naruszenie ich prawa do edukacji, zdrowia oraz poczucia bezpieczeństwa. Głównym celem globalnej kampanii, wpieranej przez UNESCO jest zapobieganie przemocy w szkołach po to, aby dzieci i młodzież mogły bezpiecznie uczyć się, rozwijać i realizować swoje marzenia. W ramach Międzynarodowego Dnia Przeciwdziałania Przemocy i Nękania w szkole zaprosiliśmy przedstawicieli Polskiego Centrum Profilaktyki. W trosce o dobro naszych wychowanków odbyły się warsztaty profilaktyczne pt. "Przemoc werbalna - czyli o krzywdzącej sile słów" (dla klas 0 - VIII). Ponadto dla uczniów klas IV - VIII miały miejsce warsztaty pt. "Techniki aktywnej nauki - wiem, jak się uczyć".