Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych

Opublikowano dnia 26-10-2018 02:13

„Co czytać? – Wszystko. Jeżeli się pragnie wyciągać pożytek z czytania, wyciąga się go z każdego czytania. Bo czytanie to jest odnajdywanie własnych bogactw i własnych możliwości przy pomocy cudzych słów.”
Jarosław Iwaszkiewicz
Tym razem w naszej szkole Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych obchodziliśmy na wesoło. W kąciku z gazetką ścienną każdy uczeń mógł poczytać dowcipy na temat biblioteki, księgarni oraz samych czytelników. Wszyscy pracownicy naszej szkoły aktywnie włączyli się do obchodów tego święta. Dzięki ich współpracy powstał plakat z ich ulubionymi książkami. Poza tym każda klasa pisemnie uzasadniła dlaczego warto czytać książki. Pani dyrektor Gabriela Kozłowska wylosował numer danego ucznia z klas 0 – VIII, który został zaproszony do biblioteki szkolnej. Tam na każdego wylosowanego ucznia czekała niespodzianka. Poza tym, uczniowie mogli wypożyczy swoja ulubioną książkę.