„Mała Książka – Wielki Człowiek Wyprawka dla Pierwszaka”

Opublikowano dnia 25-11-2022 15:05

W dniu ,,Pluszowego Misia" na pierwszoklasistów czekała jeszcze jedna wspaniała niespodzianka. Otrzymali bowiem wyprawki czytelnicze pt. „Pierwsze abecadło” – (antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, m.in.: M. Musierowicz, A. Onichimowskiej, R. Kosika, A. Fredry, J. Twardowskiego, Terakowskiej i innych, w opracowaniu graficznym wybitnej ilustratorki Iwony Chmielewskiej).

Projekt „Mała Książka – Wielki Człowiek Wyprawka dla Pierwszaka” ma charakter ogólnopolski i jest w całości finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, tym samym jest bezpłatny zarówno dla szkół, jak i samych dzieci.

Cieszymy się razem z dziecmi i wspieramy czytelnictwo, ponieważ ,,Żyć bez książek to jak nie żyć w ogóle" - J. Kristoff