Mała książka - wielki człowiek

Opublikowano dnia 23-11-2021 21:00

Wspólne, rodzinne czytanie już od pierwszych miesięcy życia dziecka przynosi ogromne korzyści. Dzieci, które czytają różnorodną literature dziecięcą w towarzystwie kochających osób zbierają ogromne korzyści z bliskości, dobrych emocji i wspólnie spędzonego czasu. Już od pierwszych dni roku szkolnego uczniowie klasy 1 doskonalą technikę głośnego czytania, stawiając pierwsze kroki w nauce czytania. Udział w ogólnopolskim projekcie „Mała Książka – Wielki Człowiek Wyprawka dla Pierwszaka” wspiera najmłodszych w pierwszym etapie nauki czytania. Książka przygotowana specjalnie dla pierwszoklasistów jest zaproszeniem do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemnością czerpania z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie. Pani dyrektor Gabriela Kozłowska wręczyła pierwszoklasistom wyprawki czytelnicze nadesłane w ramach tegorocznej edycji kampanii społecznej Instytutu Książki "Mała książka - wielki człowiek". Wszystki uczniom klasy pierwszej życzymy samych przyjemności podczas czytania ulubionych książek.