„Logo-ekipa” - LOGORYTMIKA

Opublikowano dnia 13-11-2019 23:54

W ramach prowadzonej w szkole innowacji pedagogicznej pt. „Logo-ekipa” dzieci z oddziału przedszkolnego biorą udział w zajęciach logorytmicznych. Razem z logopedą, panią Anną Karnowską bawią się rytmem, muzyką i mową, a przy tym ćwiczą narządy artykulacyjne oraz prawidłowy, higieniczny oddech.
Dzieci poruszają się i rozwijają swoją twórczość podczas słuchania różnych utworach muzycznych m. in.: Georga Gershwin „Summertime”, L. V. Beethoven Symfonia nr 5, cz. IV- Allegro, R.Schumann Koncert fortepianowy a- moll, op.5 III-Allegro Vivace, T. Albinoni Adagio, A. Vivaldi Cztery Pory Roku. Jesień, Jan Sebastiana Bach Koncert Brandenburski.
Na zajęciu nauczyciel wykorzystuje różnorodne elementy metod pracy takich jak: Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Metoda Dobrego Startu Marty Bogdanowicz, Metoda Krakowska Jagody Cieszyńskiej, Muzykoterapia - Mobilny Model Rekreacji Muzycznej Macieja Kieryła, Terapia Ręki oraz Integracja Sensoryczna.
Dzieci chętnie i aktywnie biorą udział w zajęciach i z radością ćwiczą swoje buźki.
Przedszkolakom życzymy sukcesów w pokonywaniu swoich logopedycznych trudności. Powodzenia!