Konkurs recytatorski - Owoce i warzywa w wierszu

Opublikowano dnia 16-11-2014 19:45

13 listopada 2014r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla uczniów z klas 0 – III pt. „Owoce i warzywa w wierszu”. Głównym celem konkursu było zachęcenie dzieci do codziennego spożywania owoców i warzyw. Do konkursu zgłosiło się 20 uczniów z klas 0 – III ( z kl. 0 – 1 uczennica, z kl. I – 7 uczniów, z kl. II – 6 uczniów i z kl. III – 6 uczniów). Występy uczniów oceniało jury w składzie: pani Ludwika Gatz, pani dyrektor Gabriela Kozłowska oraz pani Sylwia Michalak. Jury oceniając występ danego ucznia brało pod uwagę: pamięciowe opanowanie tekstu, sposób recytowania wiersza, ogólne wrażenie na scenie (strój, rekwizyty, mimika twarzy, gesty, ruch na scenie). W takcie spotkania odbyła się owocowa loteryjka, w której ukryły się szczęśliwe losy z niespodziankami. Poza tym dzieci brały udział w tworzeniu plakatów przedstawiających człowieka, który spożywa duże ilości owoców i warzyw. W przerwach pomiędzy występami dzieci uczyły się zabawnej rymowanki, zachęcającej do zdrowego odżywiania. Dla pokrzepienia i nabrania sił wszyscy mogli poczęstować się owocami i warzywami. Po burzliwej dyskusji jury wyłoniło następujących zwycięzców: • I miejsce - Amelia Grzonka z kl. 0 • II miejsce - Anna Kożuch z kl. III • III miejsce - Dominka Gliszczyńska z kl. II Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe. Publiczność również mogła oddać swój głos na ucznia lub uczennicę, która według nich najlepiej prezentowała się na scenie. Po podliczeniu głosów nagrodę publiczności otrzymała – Amelia Grzonka z kl. 0 Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy odwagi i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez naszą szkołę. Natomiast zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.