Komenda Powiatowa Policji, Technikum Leśne i Kręgielnia w Tucholi - to atrakcje ostatniego dnia zimowiska

Opublikowano dnia 20-01-2016 22:49

W ramach zajęć zorganizowanych dla uczniów naszej szkoły w czasie ferii zimowych, 20 stycznia 2016r. dzieci wraz z opiekunami udały się do Tucholi. Pierwszym miejscem, które zwiedziły była Powiatowa Komenda Policji. Mogły tu wejść do aresztu, niebieskiego pokoju, strzelnicy. Podziwiały wyposażenie siłowni. Następnie przeszły do miejsca, w którym przebywają psy policyjne. Policjant-opiekun zwierząt bardzo ciekawie opowiedział o swoich podopiecznych. Na zakończenie oprowadzający nas pan policjant przypomniał jak należy się zachować, gdy spotka się na drodze nieznanego psa oraz jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe. Kolejnym punktem naszej wycieczki było Technikum Leśne. Zostaliśmy bardzo życzliwie przyjęci przez panią Lucynę Chylewską – nauczycielkę j. niemieckiego. Uczennice Technikum Leśnego zapoznały nasze dzieci z pracą i obowiązkami sokolnika. Pokazały ptaki, którymi się opiekują, opowiedziały o ich życiu, pochodzeniu. Następnie dzieci przeszły do preparatorium, gdzie mogły zobaczyć wypchane zwierzęta leśne i nie tylko. Był tam m.in. jenot, borsuk, sarna, struś, kuny, dzięcioły. Ostatnim miejscem, do którego dotarliśmy była Izba Tradycji Łowieckich. Tam kolejna uczennica Technikum Leśnego zaprezentowała nam grę na rogu myśliwskim. Na zakończenie pani Lucyna Chylewska przekazała różnorodne pamiątkowe gadżety dla dzieci. Ostatnim miejscem, do którego się udaliśmy była kręgielnia. Dzieci, jak zwykle, z dużą pasją, zainteresowaniem zbijały kręgle. W końcu zmęczeni, pełni wrażeń zasiedliśmy do posiłku, po którym udaliśmy się do Lińska. Było super!