Jesienne obserwacje

Opublikowano dnia 27-10-2020 17:34

Dnia 21 października 2020r. uczniowie klasy III udali się na spacer po okolicy. Celem wyjścia była obserwacja zmian zachodzących w przyrodzie. Uczniowie mogli obserwować otaczającą przyrodę za pomocą lupy. W czasie spaceru zostały utrwalone nazwy najpopularniejszych gatunków drzew, tj. dąb, kasztanowiec, klon, brzoza i modrzew. Dzieci ustnie opisywały kształt drzew wraz z ich ubarwieniem. Ponadto wyciągały wnioski z poczynionych obserwacji. Do szkoły wszyscy powrócili z jesiennymi skarbami typu kolorowe liście, szyszki i gałązki. Zebrane materiały uczniowie przeznaczyli do suszenia. Zostaną one wykorzystane na najbliższych zajęciach plastycznych. Mamy nadzieję, że jesienne skarby będą inspirować uczniów do wykonania pięknej, kolorowej pracy plastycznej.