„Jesień słowem malowana” - konkurs recytatorski dla klas 0 - III

Opublikowano dnia 29-10-2018 23:51

Dnia 26 października 2018 r. odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski dla uczniów klas „0”- III pt. „Jesień słowem malowana”. W konkursie wzięło udział 10 dzieci z oddziału przedszkolnego i 8 uczniów z klas I-III.
Dzieci recytowały wiersze o tematyce jesiennej i zaprezentowały swoje stroje oraz rekwizyty, w których przygotowaniu pomogli im, ich rodzice. Dzięki przepięknym występom mimo panującej tego dnia ponurej, jesiennej aury nad naszą szkołą zaświeciło słońce, a sala była pełna uroczych myszek, kasztanków, jeży, ogrodniczek, jesiennego wiatru, deszczu itp.
Mogliśmy wspólnie rozkoszować się słowem i obrazem, który z całą pewnością trwał dla nas zbyt krótko.
Nasze jury, w którego skład wchodziły panie: Gabriela Kozłowska, Celina Schiller, Jolanta Bukowska miało niełatwe zadanie związane z wyborem najlepszych recytatorów, ale mimo to poradziło sobie i w pierwszej kategorii dzieci z oddziału przedszkolnego przyznało:
I miejsce- Maksymilianowi Metza
II miejsce- Milenie Nakielskiej
III miejsce- Joannie Kożuch
Pozostałe dzieci z grupy „0” otrzymały wyróżnienia za odwagę i udany debiut w konkursie recytatorskim.
W drugiej kategorii uczniów klas I-III przyznano:
I miejsce- Tomaszowi Kołodziejskiemu
II miejsce- Michałowi Kołtonowskiemu
III miejsce- Patrycji Warczak
Pozostałe dzieci otrzymały dyplomy oraz drobne upominki za udział w konkursie.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach recytatorskich.