Opublikowano dnia 23-05-2019 10:38

Dnia 22 maja w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Bysławiu odbyła się
III Edycja Powiatowego Turnieju Pierwszej Pomocy Przedmedycznej „Młody Ratownik”.
Drużyna reprezentująca naszą szkołę zajęła wysokie III miejsce.

Oto nasi zwycięzcy:
Angelina Łobocka
Julia Konwalska
Jan Kożuch
Magdalena Wilkowska (wszyscy to uczniowie klasy VIII).

Rywalizacja odbywała się na pięciu stacjach. Uczniowie musieli zmierzyć się w praktyce z udzielaniem pierwszej pomocy:
- dziewczynie użądlonej przez owada,
- mężczyźnie porażonemu prądem,
- kobiecie, która po upadku z roweru doznała otwartego złamania nogi,
-poszkodowanemu z gwoździem wbitym w palec u dłoni.
Na ostatniej stacji, każdy z uczestników musiał wykazać się umiejętnością wykonywania resuscytacji krążeniowo- oddechowej z użyciem defibrylatora (AED).
Przygotowania do turnieju prowadzone były przez p. Patrycję Dąbrowską w ramach przedmiotu Edukacja dla bezpieczeństwa oraz podczas spotkań mających na celu trenowanie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Dziękujemy ratownikowi medycznemu p. Dawidowi Banachowi za pomoc i fachowe wskazówki z zakresu treści Turnieju, a przede wszystkim za instrukcje korzystania z AED.
Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym i wierzącym w nasz sukces.
Gratulujemy zwycięzcom, życzymy dalszych sukcesów i rozwijania swoich zainteresowań.