Góra grosza

Opublikowano dnia 15-12-2016 23:20

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Towarzystwo Nasz Dom już po raz siedemnasty zorganizowało akcję zbierania monet w całej Polsce. Odbywała się ona w dniach od 28 listopada do 9 grudnia 2016r.
Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. W naszym kraju dzieci przebywających w opiece zastępczej jest 70 tysięcy. Zebrane grosiki zostaną przeznaczone na tworzenie programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu lub na tworzenie takich miejsc, które będą w miarę możliwości zbliżone do domu rodzinnego.
Nasza szkoła już po raz kolejny przystąpiła do tej akcji. Jej organizacją zajął się Samorząd Uczniowski.

Ogólnie zebraliśmy 7201 monet, co dało kwotę 273,81 zł.

Dziękujemy wszystkim osobom, które przyniosły grosiki i pomogły w ten sposób dzieciom z rodzin zastępczych.