Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”

Opublikowano dnia 29-03-2019 00:19

W środę, 27 marca 2019 r. uczniowie szkół znajdujących się na terenie naszej gminy uczestniczyli w eliminacjach Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy V: Bartosz Andrearczyk, Kacper Piekarski, Szymon Zieliński, klasy VI: Jakub Gaca, Grzegorz Marach oraz uczennica klasy VIII - Natalia Marach. W przygotowaniach do turnieju wspierał nas prezes OSP Lińsk - pan Zygmunt Andrearczyk, który podzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem, pokazał uczniom sprzęt strażacki znajdujący się w remizie.
Uczestnicy turnieju, podzieleni byli na dwie kategorie wiekowe: klasy IV – VI oraz klasy VII – VIII i III klasa gimnazjum. Uczniowie rozwiązywali test. Następnie piątka najlepszych uczniów z grupy młodszej oraz trójka z grupy starszej wzięła udział w eliminacjach ustnych. Wśród młodszych uczestników do drugiego etapu zakwalifikowali się trzej uczniowie z naszej szkoły – Szymon, Kacper i Grzesiu.W grupie starszej Natalia zajęła IV miejsce. Ostatecznie Szymon zajął II miejsce w eliminacjach gminnych, III miejsce przypadło Kacprowi, IV – Grzesiowi. Zwycięzcą w młodszej grupie wiekowej został uczeń ze Szkoły Podstawowej w Śliwiczkach.
Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które wręczył pan Wójt Daniel Kożuch.