Gminny Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Opublikowano dnia 20-05-2015 20:39

W Szkole Podstawowej w Śliwicach odbył się etap gminny Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W tym roku do turnieju przystąpili uczniowie z trzech szkół: SP Lińsk, SP Śliwiczki i SP Śliwice. Turniej przebiegał w trzech etapach: test wiedzy teoretycznej z zakresu przepisów o ruchu drogowym, skrzyżowań i pierwszej pomocy, poruszania się po miasteczku ruchu drogowego i toru sprawnościowego. Większość uczestników podała poprawne odpowiedzi w teście teoretycznym, gdzie po sprawdzeniu prowadzący cały turniej Roman Mechliński wyjaśnił trudniejsze zagadnienia, co do poprawności, których uczestnicy mieli wątpliwości. Po drugim etapie punktacja nadal była wyrównana. „Zabawa” zaczęła się na torze sprawnościowym, gdzie tradycyjnie można było stracić dużo zyskanych w teście punktów. Najlepiej obroniła się drużyna ze SP w Śliwiczkach zdobywając 63 pkt., drugie miejsce zajęła drużyna ze SP w Śliwicach zdobywając 34 pkt., trzecie miejsce w tym roku przypadło drużynie ze SP w Lińsku, która zdobyła 33 pkt. Należy dodać, że naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI: Izabela Kożuch, Natalia Lewandowska, Krzysztof Marach i Jakub Möller.