Głośne czytanie bajek - inicjatywa szkolnego wolontariatu

Opublikowano dnia 12-10-2021 21:59

Czytanie książek najmłodszym, to nieocenione narzędzie wspierające rozwój dzieci oraz budowaniu więzi, zarówno z rodzicem, jak i opiekunem grupy. Ponadto głośne czytanie bajek rozwija w dziecku empatię, rozbudowuje jego słownictwo, uwalnia od zbędnego szumu medialnego. Głośne czytanie jest doskonałym pretekstem do tego, aby więcej czasu spędzać razem z dzieckiem. Dzieci słuchające głośnego czytania trenują również koncentrację uwagi. Oprócz tego bajki uczą w jaki sposób radzić sobie w trudnych sytuacjach. Wszyscy wiedzą o tym, że czytanie rozbudza wyobraźnię, rozwija zainteresowania. Tak wiele korzyści płynie z czytania. Wie o tym również szkolny wolontariat, który wyszedł z inicjatywą głośnego czytania najmłodszym wychowankom naszej szkoły. Członkowie wolontariatu tj. - Bartosz Andrearczyk i Piotr Lewandowski dnia 12 października 2021r. odwiedzili grupę przedszkolaków i przeczytali głośno kilka lubianych przez dzieci bajek.