Opublikowano dnia 05-10-2022 16:00

Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września już od 21 lat. Celem tego święta jest promocja różnorodności językowej i kulturowej, która stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi nacjami. W wielu szkołach planowane są większe i mniejsze aktywności promujące to święto. W naszej szkole zorganizowaliśmy konkurs wiedzy o Unii Europejskiej w języku angielskim. W konkursie wzięli udział uczniowie klasy VII i VIII, którzy rozwiązywali ten sam test. Uczniowie, którzy uzyskali trzy najlepsze wyniki otrzymali grzecznościowy tytuł The European Winner oraz stosowne oceny do dziennika. Pierwsze miejsce zajął Filip Kowalski z klasy VII, drugie miejsce zajęli ex aequo Filip Belt oraz Bartosz Gaca także z klasy VII.

Gratulujemy!!