Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju BRD

Opublikowano dnia 25-04-2017 01:46

W sobotę, 22 kwietnia 2017 r. uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
Do konkursu przystąpiło pięć drużyn ze szkół podstawowych i cztery ze szkół gimnazjalnych, które uzyskały najlepsze wyniki w eliminacjach gminnych. Organizatorem turnieju było Starostwo Powiatowe w Tucholi.
Pierwszy etap zawodów polegał na rozwiązaniu testu, zawierającego pytania dotyczące zagadnień ruchu drogowego. Nad prawidłowym przebiegiem tej części czuwały panie policjantki i panowie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP oraz przedstawiciele z Komendy Powiatowej Policji w Tucholi.
Po części pisemnej każda drużyna sprawdziła swoje umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zmaganiom uczestników przyglądali się i oceniali strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tucholi. Po tej części zawodnicy musieli wykonać zadania praktyczne, polegające na pokonaniu rowerowego toru przeszkód oraz jazda po miasteczku ruchu drogowego. Tę cześć turnieju nadzorowała policja.
Zwycięzcami tegorocznego etapu powiatowego w kategorii szkół podstawowych okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gostycynie. W kategorii gimnazjów również najlepsi byli uczniowie z Gostycyna. Nasza drużyna zajęła w ogólnej klasyfikacji zaszczytne III miejsce. Nagrody dla wszystkich uczestników turnieju wręczał Wicestarosta Tucholski – pan Zenon Poturalski.
Wszystkim uczestnikom Turnieju i reprezentantom naszego powiatu gratulujemy oraz życzymy powodzenia i zwycięstwa w kolejnych etapach konkursu.
Poniżej prezentujemy klasyfikacje turnieju:
• Szkoły Podstawowe:
I miejsce – Szkoła Podstawowa w Gostycynie