„Elementarz młodego patrioty” - teatrzyk na 100 - lecie odzyskanie niepodległości przez Polskę

Opublikowano dnia 26-10-2018 02:17

Dnia 25 października 2018r. w naszej szkole gościliśmy Teatr Profilaktyczny Edukacja i Animacja „MAGIK” z Białegostoku z przedstawieniem pt. „Elementarz młodego patrioty”. Na szkolnej scenie uczniowie mogli obejrzeć niesforną Zosię, która po wielu perypetiach stała się wielką patriotką. Spotkanie z bohaterem narodowym jakim jest Józef Piłsudski sprawiło, iż Zosia zapragnęła służyć oddanie swojej Ojczyźnie. Niezwykłe przygody Zosi odmienił jej spojrzenie na nasz kraj oraz na zasłużonych bohaterów narodowych. Od tej chwili Zosia zaczęła darzyć wielką miłością swoją Ojczyznę a bohaterom narodowym oddawała zasłużony szacunek. Perypetie głównej bohaterki za pewne przyczyniły się do poszerzania wśród naszych uczniów świadomości narodowej. Zatem pielęgnujmy naszą świadomość narodową. Podkreślajmy to, że jesteśmy Polakami.