Egzamin klasy IV na kartę rowerową

Opublikowano dnia 16-06-2022 21:00

14 czerwca 2022 r. została przeprowadzona druga część egzaminu na kartę rowerową. Tego dnia uczniowie musieli wykazać się umiejętnością jazdy rowerem po torze z przeszkodami, w tym ruszania rowerem, jazdy prosto i po łuku oraz hamowania w wyznaczonym miejscu. Nad prawidłowym i przede wszystkim bezpiecznym przebiegiem egzaminu czuwał pan policjant z Posterunku Policji w Śliwicach st. asp. Tomasz Kołodziejski oraz pani Dorota Kołtonowska. Pierwsza część egzaminu została przeprowadzona w ramach lekcji techniki. Uczniowie pisali test sprawdzający ich wiedzę z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego, zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wszyscy uczniowie pozytywnie zaliczyli obie części egzaminu. Gratulujemy zdobycia karty rowerowej i życzymy bezpiecznej i rozważnej jazdy.