Dzień Wszystkich Świętych - DLA TYCH, CO ODESZLI...

Opublikowano dnia 05-11-2018 22:43

Tradycyjnie w przeddzień Wszystkich Świętych uczniowie klas V-VIII wspólnie z wychowawcami udali się na cmentarz choleryczny znajdujący się przy drodze prowadzącej z Lińska do Śliwic. Zapalili znicze i odmówili modlitwę za dusze pochowanych tam osób.
Natomiast Rada Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem – p. Jolantą Bukowską złożyli wiązankę i zapalili znicze przy pomniku w lesie na trasie Lipowa - Szlachta, gdzie 21 lipca 1946 roku doszło do potyczki pomiędzy żołnierzami V Wileńskiej Brygady Armii Krajowej Mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki” a żołnierzami Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Ponadto wiązankę i znicze złożyli również pod tablicą pamiątkową na byłej Szkole Podstawowej w Okoninach.