Dzień Wszystkich Świętych

Opublikowano dnia 02-11-2017 19:39

„ Życie nie jest świecą, a raczej wspaniałą pochodnią, którą pozwolono nam trzymać przez chwilę i należy uczynić wszystko, by świeciła jak najlepiej nim oddamy ją naszym następcom” George Bernard Show Dnia 31 października Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. C. Schiller udał się do Okonin i Lipowej Tucholskiej aby zapalić znicze i złożyć wiązanki w miejscach upamiętniających ofiary II wojny światowej i walki żołnierzy niezłomnych V Wileńskiej Brygady AK z Korpusem Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Dnia 2 listopada obchodzimy Dzień Zaduszny. To czas szczególny. Czas zadumy, refleksji, wspomnień o tych, którzy odeszli. Tego dnia uczniowie klas IV - VII wraz z wychowawcami udali się na cmentarz mieszkańców Lińska zmarłych na cholerę, aby zapalić znicze i pomodlić się.