Opublikowano dnia 08-11-2022 10:30

Baśnie i bajki od dawna nazywano literaturą pocieszania, ponieważ dzięki nim można poradzić sobie z nieprzyjemnymi emocjami i poprawić nastrój. To wspaniała kraina fantazji a podróże do niej, rozwijają wyobraźnię.

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wybrali się w taką podróż z okazji ŚWIATOWEGO DNIA POSTACI Z BAJEK. Dzień ten przypada 5 listopada w rocznicę urodzin Walta Disneya. Każdy miał możliwość wcielenia się w ulubioną postać z bajki. Najmłodsi uczniowie obejrzeli przedstawienie kukiełkowe ,,Czerwony Kapturek" - przygotowane przez panie z biblioteki szkolnej.
Na holu pojawiły się kolorowe ilustracje ze znanych bajek i zadaniem uczniów było odgadnięcie tytułów tych bajek. Kolorowe stroje uczniów wprawiały wszystkich w dobry nastrój.