Dzień Pluszowego Misia - 25 listopada

Opublikowano dnia 25-11-2022 12:00

Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA PLUSZOWEGO MISIA w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny ,,MÓJ PRZYJACIEL MIŚ". Wzięło w nim udział 25 uczniów.

Jury wyłoniło zwycięzców konkursu w trzech kategoriach wiekowych.

Oddział przedszkolny:

I MIEJSCE - Alicja Kozłowska i Tobiasz Marcinek

II MIEJSCE - Kornelia Hoppe i Nikodem Grzonka

III MIEJSCE - Amelia Wilkowska i Nikola Pozorska

Klasy I - II

I MIEJSCE - Nikola Grzonka i Dominik Babiński

II MIEJSCE - Kamila Wilkowska i Amelia Wysocka

III MIEJSCE - Kacper Welzant i Zofia Strowicka

Klasy III - V

I MIEJSCE -Emilia Welzant

II MIEJSCE - Artur Grugel

III MIEJSCE - Anna Grugel

Wyróżnienie - Julia Andrearczyk

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe medale natomiast pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia. Wszystkim serdecznie gratulujemy! Tego dnia odbyły się lekcje biblioteczne, których głównym bohaterem był miś w literaturze.

Uczniowie klasy I otrzymali z tej okazji wyprawki czytelnicze z ogólnopolskiego projektu finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest to kampania Instytutu Książki ,,Mała książka - wielki człowiek", której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci, zachęcanie do częstego sięgania po książki i regularnego czytania, zarówno samodzielnego, jak i z udziałem dorosłych. Wielu uczniów przybyło tego dnia do szkoły w towarzystwie swoich pluszaków, wśród których dominowały oczywiście MISIE.

Katarzyna Grzonka