Opublikowano dnia 26-11-2018 22:55

Dnia 26 listopada 2018r. obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Wszystkie dzieci doskonale wiedzą o tym, że każdy misiu to łasuszek, który uwielbia miodek. Właśnie dlatego w naszej szkole gościliśmy pszczelarza ze Śliwic - pana Bogdana Landowskiego. Nasz gość w ciekawy sposób opowiedział naszym najmłodszym wychowankom o odpowiedzialnej pracy pszczelarza oraz o życiu najbardziej zapracowanych owadów jakimi są pszczoły. Dzieci zdobyły wiele interesujących informacji i ciekawostek z życia pszczół. Dowiedziały się w jaki sposób pszczoły spędzają zimę, czym się żywią i w jaki sposób powstaje miód. Poza tym uczniowie obejrzeli prawdziwe ule, strój pszczelarza oraz gadżety, które wykorzystuje w swojej pracy. W trakcie spotkania wszyscy uczniowie mieli możliwość degustacji prawdziwego miodu. Mniam, mniam!!! Po spotkaniu z panem pszczelarzem uczniowie wysłuchali „Bajki o Misiu Łasuchu”. „A morał tej bajki, jak pewnie wiecie: nikt sam nie żyje na naszym świecie. Trzeba się dzielić, innym pomagać, bo razem łatwiej z losem się zmagać. I jeszcze myśl ważna jest tu dla Ciebie: Przyjaciel Ci zawsze pomoże w potrzebie.” Ponadto asystentka pana pszczelarza – pszczółka Monisia losowała szczęśliwy numerek dla każdej klasy. Szczęśliwy numerek wygrywał kolorowankę, balonika lub mydełko miodowe. Po spotkaniu pełni wrażeń chętni uczniowie mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w foto budce z bohaterem dnia - misiem.