Opublikowano dnia 15-09-2021 23:00

Dnia 15 września 2021r. klasy 0 - VIII obchodziły Dzień Kropki. Do szkoły uczniowie przybyli w strojach w kropki i kropeczki. Niektórzy włożyli wiele wysiłku w przygotowanie stroju, bowiem własnoręcznie wycinali, naklejali, malowali lub przyszywali kropki i kropeczki. Efekt pracy był zaskakujacy.

Głównym celem dzisiejszego dnia było budowanie wśród uczniów pozytywnej samooceny. Wszyscy doskonale wiemy, że każdy nosi w sobie jakiś dar. Jesteśmy róznorodni, dzięki czemu świat jest wspaniały i ciekawy.

Najmłodsi uczniowie klas 0 - III wysłuchali opowiadania pt. "Kropka". Główną bohaterką jest pewna dziewczynka o imieniu Vashti, która nie wierzy we własne umiejętności. Jednak dzięki swojej pani dostrzega to, że posiada ogromny talent. Uczniowie klas młodszych świetnie poradzili sobie z określeniem nastroju i emocji towarzyszących Vashti. Ponadto próbowali do siebie na wzajem wypowiadać miłe słowa, które są w stanie podnieść na duchu bliską nam osobę i pocieszyć ją w chwili zwątpienia, smutku oraz braku wiary w siebie. Dzieci najlepiej wiedza o tym, że nic tak nie poprawia nastroju jak śmieszna mina. Dlatego uczniowie wzięli udział w zabawie "Lustro", do którego należało pokazać super śmieszną minę. Podczas zabawy towarzyszyła nam piosenka z repertuaru Małe TGD - "Góry do góry". Uczniowie w tanecznym rytmie szukali w swoich klasach ukrytych kropek z papieru. Oczywiście zostali wyłonieni zwycięzy poszukiwań. W klasach IV - VIII uczniowie w podobny sposób obchodzili Dzień Kropki. W każdym zespole klasowym zostały przeczytane bajki terapeutyczne, które pozwalają dzieciom i młodzieży uwierzyć w siebie. Na koniec zabawy każdy uczeń wymienił swoją jedną mocną stronę. Wszystkie mocne strony uczniów zostały umieszczone na jesiennych drzewkach w postaci kolorowych liści w kształcie kropek.