Dzień Edukacji Narodowej - 250. rocznica powstania KEN

Opublikowano dnia 13-10-2023 11:00

Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest 14 października, w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. Powstała ona w 1773 roku, czyli dokładnie 250 lat temu a jej celem było reformowanie szkolnictwa w Polsce. Jest to święto nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły ale także Wasze drodzy uczniowie, bo szkoła jest właśnie dla Was. Współtworzymy ją i w niej współistniejemy. Ale to dzięki jej pracownikom możemy zdobywać wiedzę, doświadczenie, możemy się uczyć, rozwijać, tworzyć a wszystko to w miłej, przyjaznej, wręcz rodzinnej i bezpiecznej atmosferze.

No i jak za to dziękować? Uczniowie klasy IV postanowili podziękować artystycznie: wierszem, piosenką, żartem. Sprawdzili także trendy modowe na sezon jesień/zima 2023/2024 i zaproponowali pracownikom naszej szkoły modne dodatki do garderoby. Nie zabrakło też życzeń, które zapakowaliśmy do dużego, szklanego słoja pamięci, by nie umknęły i mogły ponownie dawać radość!