Dzień Biblioteki Szkolnej

Opublikowano dnia 30-10-2015 16:56

Dnia 26 października 2015r. w naszej szkole odbył się „Dzień Biblioteki Szkolnej”. Celem spotkania było rozbudzenie w uczniach zainteresowania książką. Szczegółowym celem był utwór Astrid Lindgren ; „Pippi Pończoszanka”. Bibliotekarka, pani Ludwika Gatz przeczytała fragment książki, w którym dzieci zapoznały się z postacią Pippi i z jej wyglądem zewnętrznym. Młodsze dzieci otrzymały zadanie plastyczne; przedstawić postać bohaterki na rysunku z jej charakterystycznymi elementami stroju , ubioru i fryzury. Starsze klasy miały możliwość rozwijać swoją wyobraźnię i próbować układać rymy do rozpoczętych zdań. Po wykonaniu zadań przedstawiciele klas  zaprezentowali wyniki swoich dokonań. Powstały piękne rysunki Pippi i trafne rymy. Na zakończenie spotkania dzieci poznały dawno zapomniane zabawy; rymowanki – wyliczanki autorstwa pani Danuty  Wawiłłow. Uroczystość zakończył owocowy  słodki poczęstunek.