Dzień Biblioteki

Opublikowano dnia 03-11-2014 09:58

Dnia 24 października 2014r. w naszej szkole odbył się jak co roku Dzień Biblioteki Szkolnej. Wszyscy uczniowie zostali zaproszeni do zabawy z poezją pani Marii Kownackiej. Każda klasa wraz z wychowawcą otrzymała zestaw zadań do wykonania. Były to krzyżówki, łamigłówki, zagadki i kolorowanki. W dniu tym chciałam aby wszystkie dzieci zaprzyjaźniły się z bohaterami utworów autorki. Warto poznać życie dzieci, które mieszkały w gajówce Leszczynowa Górka. Dowiedzieć się jak Orczykowie zaopiekowali się boćkiem Kajtkiem w czasie zimy. W książce „Razem ze słonkiem” autorka zachęca do obserwacji przyrody w czasie czterech pór roku. W „Przygodach Plastusia” dowiemy się jak Plastuś z plasteliny przebywał na wsi ze swoją Tosią. Na koniec zabawy wszyscy uczniowie poczęstowani zostali słodyczami. Miło spędziliśmy czas na zabawie z poezją.