„Diabełek Fernando przepędza leniuszka”

Opublikowano dnia 22-01-2015 01:07

Na tapczanie siedzi leń, Nic nie robi cały dzień. „O, wypraszam to sobie! Jak to? Ja nic nie robię? A kto siedzi na tapczanie? A kto zjadł pierwsze śniadanie? A kto dzisiaj pluł i łapał? A kto się w głowę podrapał? A kto dziś zgubił kalosze? O - o! Proszę!” Na tapczanie siedzi leń, Nic nie robi cały dzień. Dnia 14.01.2015r. do naszej szkoły zagościł teatrzyk z Suwałk. Zaprezentował przedstawienie pt.” Diabełek Fernando przepędza leniuszka”. Główna bohaterka – pszczoła Hiacynta miała bardzo trudne zadanie. Musiała wypędzić lenia z Diabełka, który nic nie robił tylko ciągle spał. Udało jej się zmienić Diabełka. Zadanie wykonała dzięki pomocy dzieci, które nie tylko oglądały spektakl, ale również brały w nim czynny udział: czarowały, śpiewały znane piosenki, tańczyły. Wszyscy świetnie się bawili.