Bojowo przeszkoleni

Opublikowano dnia 06-06-2024 18:00

Wizyta w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Lińsku zaliczona💪 i bardzo udana☺️.

Zgodnie z zapowiedzią, klasa IV (w nagrodę za udział w tworzeniu Giga Laurki) wybrała się dziś na spotkanie ze strażakiem ochotnikiem, panem Maciejem Piotrowskim.

Spotkanie podzielone było na dwie części. Najpierw przypomnieliśmy sobie zasady udzielania pierwszej pomocy w różnych przypadkach, następnie dowiedzieliśmy się kto może zostać strażakiem i jak wygląda jego praca. Maciek zapoznał nas ze strukturami straży, wyświetlił prezentację dotyczącą wypadków i pożarów na terenie naszej gminy. Ogrom przyswojonej wiedzy osłodziły przepyszne drożdżówki, które dodały energii do dalszych aktywności. Zobaczyliśmy stroje strażackie i wszystkie sprzęty konieczne do pracy strażaka.

Co jest jednak największą atrakcją? Oczywiście wóz bojowy🙂.

Uczniowie zostali zapoznani z całym jego wyposażeniem, wzbudziło to z nich ogromną ciekawość.

Dziękujemy bardzo, bardzo serdecznie🙂🙂🙂.