Bezpieczne wakacje - spotkanie z policjantem

Opublikowano dnia 23-06-2021 22:01

Już niedługo wakacje. W związku z czym w naszej szkole odbyło się spotkanie z panem policjantem, który utrwalił szczególnie naszym najmłodszym wychowankom zasady bezpiecznego poruszania sie po drodze. Swoją wiedzę uczniowie mogli od razu wykorzystać w praktyce. Co widać na załączonych fotografiach. Ponadto każda uczeń z klas 0 - III indywidualnie brał udział w quizie z wiedzy o najbliższym otoczeniu. Zaś uczniowie z klas starszych zakładając specjalne alkogogle mogli przekonać się o tym, że człowiek pod wpływem alkoholu nie powinien wsiadać za kierownicę. Po takich doświadczeniach uczniowie są w pełni świadomi tego, że mogą zapobiec tragedii, chociażby w taki sposób jak poinformowanie rodziców, policji o tym, że widzieli kierowcę w stanie wskazującym spożycie alkoholu.