Bezpieczeństwo w ruchu drogowym - spotkanie z policjantem

Opublikowano dnia 28-10-2018 12:13

Dnia 26.10.2018r. po raz kolejny w naszej szkole gościliśmy dzielnicowego Posterunku Policji w Śliwicach asp. Tomasza Kołodziejskiego, który przeprowadził wśród uczniów klas „0”- III pogadankę dotyczącą zachowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przypomniał on naszym uczniom podstawowe zasady, o których każdy uczestnik ruchu drogowego powinien pamiętać. Pan dzielnicowy przestrzegł również dzieci przed niebezpieczeństwem, które czyha na drodze i podał skuteczne rozwiązania, które należy zastosować w takich sytuacjach. Troszcząc się o bezpieczeństwo dzieci, nie zapomniał również wspomnieć o odpowiednim zachowaniu się przypadku ataku groźnego psa, zaprezentował pozycję, którą należy przyjąć podczas takiego zagrożenia.
Dzieci miały okazję sprawdzić swoją wiedzę biorąc udział w quizie przeprowadzonym przez pana dzielnicowego. Obejrzały one film, który w atrakcyjny sposób utrwalił przekazaną wiedzę naszym podopiecznym.
Liczymy na to, iż uczniowie naszej szkoły będą rozważnymi i bezpiecznymi uczestnikami ruchu drogowego, a panu dzielnicowemu dziękujemy za tak cenną dla nas wszystkich lekcję.