Bal nad bale

Opublikowano dnia 25-02-2015 22:06

Dnia 17 lutego w Szkole Podstawowej w Lińsku odbył się „Bal przebierańców” dla dzieci z naszej szkoły. Celem balu było zapoznanie dzieci z tradycją zabawy karnawałowej. Zabawę prowadziła pani Ludwika Gatz a pomagali nauczyciele uczący w tutejszej szkole. Były królowe i królowie, nie zabrakło też Batmanów, Piratów, Rycerzy, czy też różnych zwierząt. Na nasz bal zawitały: Koty w butach, stewardesy, jaskiniowcy, Wikingowie, diabełki, kościotrupy, motyle. Rodzicom dziękujemy za przygotowanie wspaniałych i barwnych strojów karnawałowych dla swoich dzieci. Komisja wybrała 25 najlepszych strojów dzieci, które wyróżniły się pomysłowością. Wszyscy przebrani uczestnicy balu zostali obdarowani prezentami, nikt nie wyszedł z „Balu” bez upominku. W balu uczestniczyły również nasze przedszkolaczki z panią Anią Karnowską z wiejskiej świetlicy, które świetnie się z nami bawiły. Uczniowie podczas balu mieli możliwość uczestniczyć w różnorodnych zabawach; taniec z mopem, „sprawne ręce”, taniec pingwinów na krze, wyścig pszczółek z kwiatka do ula, dmuchanie baloników, taniec par z przywiązanym balonikiem. Przez dwie godziny dzieci bawiły się świetnie. Miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności tanecznych. W czasie balu odbyła się też sesja zdjęciowa, podczas której zostały uwieńczone na pamiątkę wspaniałe stroje naszych wychowanków. Po sesji zdjęciowej nastąpiła krótka przerwa w zabawie na słodki poczęstunek przygotowany przez nauczycieli. Po poczęstunku dzieci udały się do domów. Wszystkim serdecznie dziękujemy!