,,Antymina" - Artystyczny Program Profilaktyki Uzależnień

Opublikowano dnia 04-11-2022 14:07

4 listopada 2022 r. uczniowie klas VI-VIII uczestniczyli w Artystycznym Programie Profilaktyki Uzależnień „Antymina”- nie daj się wysterować na minę.

Młodzież uczestnicząca w spotkaniu miała możliwość dowiedzieć się jakie niebezpieczeństwa wiążą się ze spożywaniem alkoholu, narkotyków oraz innych substancji psychoaktywnych. Ponadto uczniowie uzyskali informacje na temat mechanizmów uzależnień, czynników chroniących oraz wartości jakimi należy się kierować w życiu. Prowadzący z wielką pasją opowiadał, na podstawie własnych doświadczeń, o konsekwencjach używania środków psychoaktywnych oraz o odpowiedzialności za swoje czyny. Spotkanie było przeplatane utworami muzycznymi w wykonaniu rapera Kolah. Uczniowie w dużym skupieniu słuchali wskazówek „jak nie dać się wysterować na minę”.

Uczniowie systematycznie uczestniczą w działaniach profilaktycznych dotyczących negatywnych skutków różnorodnych zagrożeń organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Śliwicach oraz naszą szkołę.