Opublikowano dnia 25-11-2016 01:05

Zgodnie z polską tradycją dnia 23 listopada 2016 r. obchodziliśmy w naszej szkole andrzejki. W tym roku przygotowali je uczniowie klasy czwartej wspólnie z wychowawczynią.

Sala gimnastyczna tego dnia nabrała nieco magicznego nastroju. Organizatorzy imprezy przeobrazili się we wróżki i czarodziei, którzy przybliżyli wszystkim historię i tradycje związane z tym niezwykłym dniem, przepowiadali przyszłość z kolorów, kostki, magicznych symboli.

Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością losował imię swojej sympatii, ustawiał but w kolejce. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie.

Po wróżbach przyszedł czas na dyskotekę. Przy dobrej muzyce każdy miał ochotę na taniec i zabawę. Zmęczeni i głodni mogli uzupełnić swoje siły pysznym poczęstunkiem. Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać.