Opublikowano dnia 26-11-2015 21:43

25 listopada 2015r. dzieci z naszej szkoły przeżywały andrzejkowe szaleństwo wróżb i magii. „Hokus – pokus, czary – mary” słowa te słychać było w całej sali. Podczas zabawy uczniowie poznali historię tradycji ludowej wróżenia w Dniu Świętego Andrzeja. Chociaż niegdyś we wróżbach brały udział tylko niezamężne dziewczęta, dziś andrzejki są spotkaniem towarzyskim, dostarczającym zarówno dzieciom jak i dorosłym wielu emocji. Wszyscy uczestniczyli w zabawie z przekładaniem butów za próg, poznawali swój zawód przy pomocy wirującej butelki. Było również wróżenie z serduszek, zabawa w kolory. Nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku i oczywiście tańców i zabaw przy muzyce. Mamy nadzieję, że wszyscy będą pamiętali, że andrzejki to nasza ludowa tradycja.