23 kwietnia Światowy Dzień Książki

Opublikowano dnia 23-04-2021 14:00

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki. W związku z czym biblioteka szkolna zaprosiła do siebie dzieci z oddziału przedszkolnego. Dzieci wzięły udział w dyskusji na temat tego, czego nie lubią książki. Wychowankowie klasy „0” doskonale wiedzą w jaki sposób należy traktować książki. Mimo wszystko naszym czytelnikom przypominamy o co tak naprawdę prosi książka:

• myj ręce przed czytaniem
  • nie zaginaj rogów kartek
  • nie śliń palców przy odwracaniu kartki
  • nie zwijaj cienkiej książki w rulon
  • nie pisz i nie rysuj w książce
  • nie czytaj przy jedzeniu.

Klasa „0” pięknie potrafiła wytłumaczyć jakie korzyści płyną z czytania książek. Dzieci dowiedziały się, że czytanie to nie tylko uczenie się ale również relaks. Oprócz tego wychowankowie oddziału przedszkolnego wysłuchali i rozwiązali wiele zagadek dotyczących bohaterów bajek i baśni. Ponadto wysłuchali bajkę o niesfornych bliźniętach - Oli i Kubie. Na pamiątkę dzisiejszego spotkania każde dziecko otrzymało zakładkę do książki.