„112 - ratuje życie! ” - Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112

Opublikowano dnia 11-02-2019 17:29

11 lutego 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. W ramach zajęć promujących numer alarmowy 112 wszyscy uczniowie naszej szkoły, podzieleni na dwie grupy wiekowe, mieli okazję zapoznać się z zasadami korzystania z numeru alarmowego. Spotkali się z policjantami z Posterunku Policji w Śliwicach – panem Waldemarem Suszkiem i panem Tomaszem Kołodziejskim. Opowiedzieli oni o sytuacjach, w których należy korzystać z numeru 112, podkreślając fakt, że nie należy dzwonić bez potrzeby, ponieważ w tym czasie uniemożliwiamy innym osobom wezwanie pomocy. Nieuzasadnione korzystanie z numeru 112 jest karalne. Poza tym policjanci przypomnieli uczniom zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zasady obowiązujące podczas rozmowy z operatorem centrów powiadamiania ratunkowego. Chętni uczniowie pod czujnym okiem panów policjantów doskonalili na fantomach umiejętność wykonywania resuscytacji. Zajęcia były bardzo ciekawe. Uczniowie nabyli nową wiedzę i umiejętności, dzięki którym będą potrafili uratować życie. Pamiętajmy „112 – ratuje życie!”