100 - lecie odzyskania niepodległości przez Polskę

Opublikowano dnia 09-11-2018 00:01

„Niepodległość nie jest Polakom dana raz na zawsze. Niepodległość jest dobrem nie tylko cennym, ale i kosztownym.” Dnia 9 listopada 2018r. w naszej szkole obchodziliśmy uroczyście

1. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji zaprosiliśmy do szkoły pana Juliusza Dowgwiłłowicza-Nowickiego, który zaprezentował wystawę prac plastycznych „Motywy historyczne i niepodległościowe w grafice” oraz przeprowadził dla uczniów lekcję o odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Następnie odbył się uroczysty apel. O godzinie 11.11 wszyscy zaśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu. W ramach akcji Narodowe Czytanie, fragmenty „Przedwiośnia” zaprezentowali zebranym: Wójt Gminy Śliwice – pan Daniel Kożuch z małżonką, Sołtys Sołectwa Lińsk – pan Adam Gatz z małżonką, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Lińsku – pani Gabriela Kozłowska z mężem oraz nauczyciel języka polskiego. Następnie wszyscy wysłuchaliśmy montażu słowno-muzycznego przygotowanego przez uczniów klasy VI oraz koncertu pieśni i piosenek patriotycznych w wykonaniu uczniów poszczególnych klas.