„100 lat wolności Polski” - szkolny konkurs międzyklasowy

Opublikowano dnia 12-11-2018 21:53

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pani Celina Schiller i pani Jolanta Bukowska zorganizowały szkolny konkurs międzyklasowy „100 lat wolności Polski”. Zadania konkursowe dzieliły się na: plastyczne – dla klas „0” – VI i teoretyczne – dla klas IV-VIII.
Zadaniem klas „0”- III było zapoznanie się z wybraną legendą dotyczącą historii Polski i wykonanie plakatu ilustrującego treść legendy. Zwycięzcami w tej kategorii zostały ex aequo klasa II i „0”. II miejsce zajęła klasa III, a klasa I uplasowała się na miejscu III.
Uczniowie klas IV – VI musieli wykonać plakat o wylosowanej przez siebie stolicy Polski oraz rozwiązać test „Polska to moja Ojczyzna”. W tej grupie I miejsce zajęła klasa IV,
II miejsce klasa VI, a III miejsce klasa V.
Ostatnia kategoria, to klasy VII i VIII. Uczniowie rozwiązywali dwa testy: „Polska to moja Ojczyzna” i „11 listopada – Święto Niepodległości”. Po podsumowaniu wyników okazało się, że I miejsce zajęła klasa VIII, a II – klasa VII.
Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.
Wszystkie klasy otrzymały upominki, zakupione z funduszy Rady Rodziców, którymi ozdobią swoje sale lekcyjne.